Aktuality z poistenia za rok 2020

Logo Netfinancie - aktuality

Zdravotné poisťovne reagujú na pandémiu koronavírusu týmito zmenami

24.03.2020 | Autor: Netfinancie.sk

Poisťovne, ktoré poskytujú cestovné poistenie nie sú jediné, ktoré v súvislosti s pandémiou koronavírusu zaviedli mimoriadne opatrenia. Aj zdravotné poisťovne chcú chrániť svojich poistencov, a preto prijali niekoľko zásadných zmien. Prečítajte si, aké zmeny zaviedli.


Logo Netfinancie - aktuality

Mimoriadna situácia v štáte mení pravidlá

18.03.2020 | Autor: Netfinancie.sk

Za akých podmienok bude vlastníkom vozidla odpustená pokuta za neplatnú technickú a emisnú kontrolu? Kto môže podať daňové priznanie v oneskorenom termíne? Viac sa dočítate v našom článku.


Logo Netfinancie - aktuality

Koronavírus: aká je správna prevencia?

12.03.2020 | Autor: Netfinancie.sk

Na Slovensku pribúdajú prípady nákazy koronavírusom a zavádzajú sa preventívne opatrenia. V takejto výnimočnej situácií je veľmi dôležité dbať na prevenciu, ktorá v prípade tohto vírusu spočíva hlavne v správnej hygiene a väčšej opatrnosti.


Logo Netfinancie - aktuality

Máte z cestovného poistenia nárok aj na liečbu koronavírusu?

04.03.2020 | Autor: Netfinancie.sk

Horúcou témou posledných mesiacov je nebezpečný koronavírus. Postupne sa rozširuje po celej Európe a možno sa objaví aj u nás. Šírenie nákazy už negatívne ovplyvnilo aj ekonomiku na celom svete a tiež cestovateľský priemysel. Pred nečakanými výdavkami z dôvodu rizík na cestách by klientov malo chrániť cestovné poistenie. Platí to však aj v prípade koronavírusu?


Logo Netfinancie - aktuality

Budeme diaľnice využívať zadarmo?

19.02.2020 | Autor: Netfinancie.sk

Vláda schválila návrh na zrušenie zákona o diaľničnej známke. Od budúceho roka by tak vodiči s autami do 3,5 tony mali jazdiť po diaľniciach zadarmo. Experti však krútia hlavou a návrh považujú za nezmyselný.


Logo Netfinancie - aktuality

Kto nahradí poisťovňu AXA na Slovensku?

13.02.2020 | Autor: Netfinancie.sk

Na slovenskom poistnom trhu sa opäť dejú zmeny a tentokrát odchádza jedna poisťovňa. Francúzska poisťovacia skupina AXA sa rozhodla ukončiť svoje pôsobenie na Slovensku, v Česku a tiež Poľsku. Jej aktivity odkúpila UNIQA, ktorá sa stane jej nástupcom.


Logo Netfinancie - aktuality

Toto sú novinky bratislavského letiska pre rok 2020

03.02.2020 | Autor: Netfinancie.sk

Letisko M.R. Štefánika v Bratislave nezaháľa. Cestujúci sa môžu tešiť na nové pravidelné linky aj do exotických destinácii a pridanie ďalších letov do obľúbených letovísk, ako sú Atény či Korfu.


Logo Netfinancie - aktuality

Katastrálny úrad upratuje: čo môžeme očakávať?

27.01.2020 | Autor: Netfinancie.sk

Majitelia garáží, letných kuchýň, kôlní, skladov náradia a podobných stavieb, ktoré ešte stále majú modrú tabuľku s evidenčným číslom, čoskoro dostanú list z katastra. Modré tabuľky treba vymeniť za nové.


Logo Netfinancie - aktuality

OTP banka odchádza zo Slovenska

23.01.2020 | Autor: Netfinancie.sk

V dôsledku slabej konkurencieschopnosti sa rozhodla OTP banka odísť zo Slovenska. Kto sa stane jej nástupcom a čo všetko sa pre jej klientov zmení?


VAŠA PRÍLEŽITOSŤ, s.r.o., Šustekova 5, 851 04 Bratislava | +421 908 20 31 31 | vasaprilezitost@vasaprilezitost.sk